Usługi mini traktorkiem ogrodniczym

/Usługi mini traktorkiem ogrodniczym
Usługi mini traktorkiem ogrodniczym 2023-02-28T11:53:01+01:00
Usługi mini traktorkiem

Usługi mini traktorkiem

Świadczymy usługi mini traktorkiem ogrodniczym, oraz usługi ogrodnicze w miejscowości Piaseczno, Warszawa, jak i również w całym kraju(tzw wyjazdy służbowe).

Usługi mini traktorkiem: przekopanie działki agregatem separacyjnym, inaczej zwanym glebogryzarką separacyjną. Plantowanie ziemi na działce (rozwożenie ziemi traktorem).
Równanie terenu glebogryzarką, oraz turem. Równanie terenu skrzynią do transportu ziemi, efekt lepszy niż po turze.

Usługi ogrodnicze: Zakładanie trawnika, automatyczne nawodnienia, montaż siatki na krety, wyrównanie terenu pod trawnik. Brukarstwo (rabaty, opaski, chodniki, tarasy, schody).
Oświetlenie ogrodowe, tworzenie rabat pojedynczych, oraz opaskowych, nasadzenia roślin, oraz realizacja projektów.

Cennik
Kontakt
⇐ Zapraszam do kontaktu  

Przykład wyrównanego terenu pod sznurek na zdjęciach poniżej ⇓

Wyrównanie terenu pod trawnik mini traktorkiem

Wyrównanie terenu pod trawnik mini traktorkiem

Przykład wykonania usługi glebogryzarką separacyjną poniżej ⇓

Usługi glebogryzarką separacyjną Piaseczno, Warszawa i okolice

Usługi glebogryzarką separacyjną Piaseczno, Warszawa i okolice

Nawożenie ziemi na działkę, przykład poniżej ⇓

Plantowanie ziemi pod trawnik mini traktorkiem

Plantowanie ziemi pod trawnik mini traktorkiem

Usługi glebogryzarką separacyjną czy zwykłą ?

Istnieje wiele metod uprawy gleby, aby ułatwić prace na działce. Od wielu wieków, ludzie uprawiali glebę, zasiewali pola oraz zakładali przydomowe ogródki.
Jednym z najstarszych urządzeń użyźniania gleby, było tzw: radło, które ciągnął koń, lub bawół po polu. Spełniało tą samo funkcje co dzisiejszy pług, aczkolwiek zastąpiło również glebogryzarkę. Praca była ograniczona, z powodu sił fizycznych zwierzęcia, aczkolwiek, było to rozwiązanie wygodne i szybkie. Taką samą pracę człowiek wykonał by co najmniej kilkukrotnie wolniej. W raz z upływem lat, rozwinął się postęp technologiczny, dzięki któremu powstały traktory. Technologia rozwijała się na tyle szybko, że powstało dużo urządzeń rolniczych do traktora.

Glebogryzarka tradycyjna, podłączona do traktora, pracuje w tą samą stronę, co jedzie traktor. Wyrzucając przekopaną ziemię i darń z tyłu do góry. Sposób ten jest skuteczny aczkolwiek w uprawie pozostawiał pewien nie smak w efekcie finalnym.
Przekopanie trawnika wiązało się z tym, że trawa oraz korzenie leżały na powierzchni ziemi. Przy tak mało precyzyjnej pracy nie obyło się bez grabienia, które pochłaniało bardzo dużo czasu.

Usługi glebogryzarką separacyjną, które świadczyłem nie raz, pozostawiały na twarzach moich klientów, bardzo pozytywne wrażenie. Zdarzało się że klienci nagrywali wielokrotnie glebogryzarkę separacyjną, która przekopywała ziemię. Pokazując później znajomym, jak fajnym i ciekawym jest rozwiązaniem. Pracuje, w odwrotnym kierunku jazdy traktora, dzięki czemu lepiej rozkruszy glebę, i dokładniej ją spulchni. Odwrotny proces pracy, wyrzuca na tył, przez wbudowane zęby trawę, a potem ziemię. Efekt końcowy to 95% czystej przekopanej ziemi.

Przekopanie działki cennik usługi, jaki jest koszt ?

Wykonanie usługi glebogryzarką separacyjną, można wykonać na każdej większej powierzchni działki. Trzeba wziąć pod uwagę, że traktor potrzebuje miejsca, i tu gdzie nie dojedzie to nie przekopie. Pozostałe mniejsze powierzchnię trzeba przekopać ręcznie, lub małą glebogryzarką separacyjną. Teren nie może być usypany kamieniami, lub korzeniami drzew, gdyż agregat separacyjny, będzie miał problemy. Spowolni to pracę, gdyż kamienie potrafią zablokować przekładnię, oraz mogą połamać stalowe noże. Jeśli ziemia, jest przyzwoita, można bez problemu wykonać usługę. Ceny usługi glebogryzarki separacyjnej wachają się od 2-3 zł za m2. wpływ na cenę ma wielkość działki, oraz twardość podłoża. W przypadku dużych powierzchni działek 3000-10000 m2 można negocjować cenę. Im większa działka tym lepszy rabat można uzyskać.

Plantowanie ziemi na działkę traktorem czy koparką ?

Nawożenie ziemi na działkę, można wykonać, przeróżnymi sposobami, oraz maszynami.
Taczka jest najbardziej pospolitym środkiem transportu ziemi, sprawdza się w miejscach trudno dostępnych. Jest pomocna plantowaniu ziemi w ogródkach do 100m2 powierzchni.
Minikoparka, ułatwi zadanie, jeśli trzeba coś przegarnąć, odgarnąć lub nawieźć ziemi. Ze względu swojej powolnej natury i ograniczenia prędkości do 4km/h sprawdzi się ona w małych trawnikach do 250/300m2.
Usługi małym traktorem sprawdzą się w działkach o powierzchni 200-1000m2. Można wykonać nim przeróżne prace, dzięki dużej szybkości do 20 km/h, bez problemu przewiezie ziemię z punktu A do punktu B.
koparko-ładowarka największe z wyżej wymienionych urządzeń, poradzi sobie na dużych przestrzeniach 1000-5000m2 i większe. Może przewozić ziemię, oraz wykopać rowy pod drenaż działki, nawodnienie, kanalizację itd.

Równanie terenu mini traktorem, czy ręcznie ?

Proces wyrównania terenu pod trawnik, jest zupełni inny, niż podrównanie działki.

Jeśli zdecydujemy się na etap drugi, musimy wziąć pod uwagę, że jest to usługa wykonana maszynami, i nie uzyskamy tu przysłowiowego stołu. Teren będzie miał 2-3 cm uskoki ziemi, i o ile nie przeszkadza to pod nogami, to efekt końcowy jest mniej zadowalający.
Mamy natomiast usługę wykonaną szybko i tanio.

Etap pierwszy można podzielić na dwa etapy: wyrównanie terenu pod trawę, lub wyrównanie pod sznurek. Przy prostowaniu terenu pod trawnik, musi zlikwidować wszystkie większe dołki, oraz zniwelować górki. Można delikatnie na koniec przegrabić. Ten etap daje przyzwoity efekt końcowy. Czas wykonania jest średni oraz koszt nieco wyższy.

Najdroższym wariantem i najbardziej czasochłonnym jest przygotowanie terenu pod sznurek. W tym celu rozprowadzamy sznurki na działce, uwzględniając na nich spady od domu i poziomy górne i dolne. Następnie przepinając sznurek co metr bieżący nawozimy ziemi i ściągamy łatą. Ogrodnik z doświadczeniem przegrabi to bez łaty.
Ten proces jest bardzo powolny, i kosztuje najwięcej, ale jeśli komuś zależy na wysokiej jakości usługi, to szczerze polecam.

Wyrównanie terenu pod trawnik jak to zrobić ?

Przygotowując działkę, do założenia trawnika sianego, czy ułożenie trawy z rolki, powinniśmy zacząć od zaplanowania przestrzennego. Zanim przystąpimy do prac, należy zadać sobie pytanie, czego potrzebuje w ogrodzie ?, jak wyobrażam sobie swój wymarzony ogród ?. Następnie robimy projekt ogrodu, może być profesjonalny, lub naszkicowany przez Siebie. Kiedy już wszystko jest uzgodnione, to przystępujemy do prac ogrodniczych.

Najpierw wykonujemy usługę glebogryzarką separacyjną. Teren musi być dobrze przekopany, aby zostały w nim zlikwidowane chwasty, oraz ziemia była napowietrzona.
Następnie nawozimy ziemię na działkę według wytycznych ogrodnika. Całość trzeba zagrabić, oraz ubić walcem. Można te dwa zabiegi wykonać mini traktorkiem ogrodniczym, jeśli Działka jest w kształcie prostokąta i kwadratu, około 400m2 w górę.

Jaki urządzenia oraz maszyny mogą nam pomóc w przygotowaniu ogrodu ?

W tym temacie dowiesz się co będzie potrzebne, aby wziąć się za wykonanie ogrodu.
Podstawą, do realizacji jest projekt, własny szkic na kartce, lub profesjonalny projekt graficzny.
Będą ci potrzebne narzędzia takie jak: grabki, łopata, taczka, młotek, poziomica długa. Szpadel, metrówka, sznurek, paliki, ziemia, trawa, i chęci 🙂
Przyda się również dodatkowa para rąk do pracy, bo jest to bardzo ciężka praca.
Warto również zadzwonić, i zamówić usługę sprzętem, aby przyspieszyć pracę.

# Usługi glebogryzarką separacyjną Piaseczno, Warszawa i okolice.
# Usługi mini traktorkiem ogrodniczym Województwo mazowieckie.

Mariusz Chałaj
Mariusz Chałajdoradca klienta
Tel. 511-271-938
kontakt@mariusztwojogrodnik.pl