Szanowni Państwo, świadczymy usługi ogrodnicze na najwyższym poziomie: usługi mini traktorem oraz minikoparką: plantowanie ziemi pod trawnik, wyrównanie terenu pod trawnik, przekopanie działki, zrywanie starego trawnika minikoparką, prace ziemne, wykopy pod kabel, drenaż działki, wykopy pod kanalizację, zakładanie trawników, montaż automatycznego nawodnienia, zakładanie siatki przeciw kretom, i wiele innych. Oferujemy uczciwą wycenę, i dodatkowe rabaty, przy kompleksowych usługach.
Zadzwoń Już Dziś 511-271-938, lub napisz kontakt@mariusztwojogrodnik.pl
Oględziny i wycena przed przygotowaniem terenu pod trawnik ?
Przed przystąpieniem do prac ogrodniczych, należy zadzwonić, umówić się na wizję lokalną, lub wycenę przez internet. Następnie po otrzymaniu kosztorysu, podjęcie decyzji i zapisanie się w Naszym grafiku na konkretny termin.
Jaką wybrać ziemię do przygotowania terenu pod trawnik?
Zakupienie działki, i postawienie wymarzonego domu, to największy sukces jakim możemy się pochwalić. Poradziliśmy sobie ze skomplikowanymi przepisami, aby w ostateczności odetchnąć z ulgą i cieszyć się własną posiadłością.
Wychodzimy przed dom i pozostało nam doprowadzić do porządku podwórko. Przyszedł czas na przygotowanie terenu i położenie pięknego trawnika z rolki, lub sianego. Zaczynamy od rodzaju gleby, na jakiej ma być położony nasz trawnik.
Ziemia nie może być za bardzo piaszczysta, gdyż system korzenny się nie umocni, i woda będzie uciekała. Teren gliniasty również nie jest odpowiedni dla trawnika, gdyż powoduje zastój wody, i w efekcie trawnik gnije.
Najlepszym rozwiązaniem jest zlecić firmie ogrodniczej, aby to ona zamówiła ziemię, najlepiej wymieszaną, od sprawdzonej firmy zajmującej się dostawą ziemi. Współpracujemy z jedną firmą od wielu lat, która dostarcza nam ziemię zwaną mieszanką, gdzie znajdziemy odpowiednie proporcje torfu, piasku oraz zwykłej ziemi. Idealna kompozycja wpłynie bardzo pozytywnie na nowo powstały trawnik.
Jakie spadki terenu są potrzebne, aby woda spływała z działki??
Teren wokół domu, musi zawierać spady minimum 5mm na każdy metr bieżący, aby woda z powierzchni działki spływała w kierunku ogrodzenia. Jeżeli jest opaska z kostki wokół domu, teren trzeba dopasować do wysokości kostki, najlepiej jakby ziemia była 1cm niżej niż kostka, w przypadku trawnika sianego, oraz 2-3 cm w przypadku trawnika z rolki. Jeżeli teren jest bardzo skomplikowany i występują wszędzie nierówności warto wspomóc się poziomicą oraz sznurkami, aby ułatwić sobie pracę. Przyjęło się, że aby podnieść teren o określonej powierzchni i wysokości, powstał wzór za pomocą którego jesteśmy w stanie sprawdzić ile ziemi potrzebujemy na podniesienie i wyrównanie terenu. Oto przykład, przyjmijmy, że mamy działkę o powierzchni 1000 m2 i chcemy ją podnieść o 10 cm, jak to obliczyć? Zaczynamy od mnożenia: (1000 m2 x 0,10 cm = 100 m3 = 10 wywrotek). Warto wziąć pod uwagę 10% zapasu, gdyż ziemia podczas rozładunku i pracy sprzętu również osiada.
Kiedy przygotować teren pod trawnik ? Jakie są zalety podwójnego przekopania terenu pod trawnik?
Przygotowanie terenu pod trawnik, można wykonać praktycznie przez cały rok.
Poza zimą gdzie temperatury są ujemne. Warto wykonać podwójny zabieg przekopania terenu agregatem separacyjnym, inaczej zwanym glebogryzarką separacyjną.
Pierwszy zabieg należy wykonać przed zimą, lub tydzień przed wykonaniem usługi.
Drugi zabieg należy wykonać bezpośrednio podczas zakładania trawnika.
Podwójne przekopanie terenu glebogryzarką, zmniejszy ryzyko wystąpienia chwastów, w nowo wysiewanym trawniku.
Gdy zostanie już zrobiona niwelacja terenu, oraz na powierzchni gleby, nie będzie już chwastów, można wysiać trawnik, i jak najszybciej go podlać.
W przypadku trawnika sianego, zawsze istnieje ryzyko wystąpienia chwastów, nawet jak zachowamy zasady wysiania trawy zgodnie ze sztuką ogrodnictwa.
Inaczej ma się sytuacja w przypadku trawnika z rolki, które jest idealny, lecz wymaga szczególnej uwagi.
Równanie terenu pod trawnik, jaki sprzęt może nam ułatwić prace w ogrodzie ?
Praca w ogrodzie, jest wyczerpująca, dlatego warto zaopatrzyć się w traktor ogrodniczy, lub minikoparkę.
Ułatwią nam prace, przy niwelacji terenu, użyźnienie gleby, ukształtowanie powierzchni, wykopy pod budowę systemu drenarskiego, oraz systemu automatycznego podlewania.
Wyrównanie działki, a Niwelacja terenu pod trawnik ? Czym to zrobić ?
Do równania działki, przydadzą się akcesoria rolnicze, które podpinamy pod traktor: Pług inaczej zwany orka, służy do spulchnienia i przerzucenia gleby na drugą stronę.
Brony rolnicze przydadzą się do podrównania terenu.
Agregat separacyjny, inaczej zwany glebogryzarką separacyjną, przekopuje teren, chowając trawę pod ziemią i wstępnie wyrównując.
Ładowacz czołowy, lub łyżka wykona wstępną niwelacje terenu.