Koszenie trawników

/Koszenie trawników
Koszenie trawników 2021-01-26T12:46:24+01:00

Koszenie terenów zielonych wykonujemy praktycznie przez cały rok, jeżeli tylko warunki pogodowe na to pozwalają. Posiadamy profesjonalny sprzęt, oraz szybką i zgraną ekipę, dzięki czemu zaoszczędzą Państwo czas i pieniądze. Wykonujemy również inne usługi, dlatego zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą.

Cennik
Kontakt

Jak pracuje traktorek z kosiarką bijakową ?

Noże umieszczone są na wałku prostopadle do ziemi. Obracają się wokół osi wałka z bardzo dużą prędkością, dzięki czemu bardzo dokładnie i sprawnie rozdrabniają zielsko, do tego stopnia, że nie ma potrzeby zbierania pokosu. Zaletą tej kosiarki jest również praca w terenie zurbanizowanym, gdzie znajdują się kamienie, patyki itd. Typ kosiarki bijakowej, którą posiadamy to jednokierunkowa kosiarka, na stałej osi, bez zmiennego położenia. To oznacza, że może kosić tylko płaską powierzchnię.

Jak pracuje traktorek z kosiarką listwową ?

Do wałka obrotu mocy (W.O.M) podłączona jest listwa, która wygląda jak dawne piły moja-twoja. Po uruchomieniu przekaźnika porusza się ona równolegle do ziemi na boki z bardzo dużą szybkością, dzięki czemu może ścinać krzewy, samosiejki, oraz wysokie chaszcze. Warunek jest tylko taki, aby samosiejki nie były za grube, bo piła ich nie zetnie i się zaklinuje. Maksymalna średnica małych drzewek to 3cm. Zaletą tej kosiarki jest to, że można skosić bardzo duże powierzchnie, gdzie kosiarka bijakowa sobie nie poradzi. Minus tej kosiarki jest taki, że trzeba pozbierać pokos, lub przejechać po skoszonym terenie ponownie kosiarką bijakową, aby zmieliła pozostałości.

Jak pracuje kosa spalinowa ?

Koszenie trawy kosami spalinowymi w niektórych przypadkach jest jedyną alternatywą na terenach mocno zniekształconych lub w miejscach gdzie jest dużo zakamarków. Jedyny minus kosy spalinowej jest to, że dziennie kosi się nią bardzo małe ilości trawy. Koszt takiej usługi jest zwykle 3-4 razy wyższy niż koszt wykonania usługi przy pomocy traktora.

Mariusz Chałaj
Mariusz Chałajdoradca klienta
Tel. 511-271-938
kontakt@mariusztwojogrodnik.pl