Wyrównanie terenu

/Wyrównanie terenu
Wyrównanie terenu 2022-05-11T20:42:05+02:00

Wyrównanie terenu pod trawnik Save

Szanowni Państwo, świadczymy bardzo duży zakres prac: usługi mini traktorem oraz minikoparką: plantowanie ziemi(nawożenie ziemi) na działkę, wyrównanie terenu pod trawnik, przekopanie działki, zrywanie starego trawnika minikoparką, prace ziemne, wykopy pod kabel, drenaż działki, wykopy pod kanalizację, zakładanie trawników, montaż automatycznego nawodnienia, zakładanie siatki przeciw kretom. Oferujemy uczciwe ceny, i dodatkowe rabaty, przy kompleksowym przygotowaniu terenu.
Zadzwoń Już Dziś 511-271-938

Cennik
Kontakt

Przygotowanie terenu pod trawnik, jaką ziemię wybrać ?

Zakupienie działki, i postawienie wymarzonego domu, to największy sukces jakim możemy się pochwalić, gdyż przeszliśmy przez szereg skomplikowanych i trudnych procesów, aby w ostateczności odetchnąć z ulgą i cieszyć się własną posiadłością. Wychodzimy przed dom i pozostało nam doprowadzić do porządku podwórko. Przyszedł czas na przygotowanie terenu i położenie pięknego trawnika z rolki, lub sianego.
Zaczynamy od rodzaju gleby, na jakiej ma być położony nasz trawnik. Ziemia nie może być za bardzo piaszczysta, bo po pierwsze system korzenny się nie umocni, a po drugie woda będzie uciekała. Teren gliniasty również nie jest odpowiedni dla trawnika, gdyż powoduje zastój wody, i w efekcie trawnik gnije.
Najlepszym rozwiązaniem jest zlecić firmie ogrodniczej, aby to ona zamówiła ziemię, najlepiej wymieszaną, od sprawdzonej firmy zajmującej się dostawą ziemi. Współpracujemy z jedną firmą od wielu lat, która dostarcza nam ziemię zwaną mieszanką, gdzie znajdziemy odpowiednie proporcje torfu, piasku oraz zwykłej ziemi. Idealna kompozycja wpłynie bardzo pozytywnie na nowo powstały trawnik.

Jak wyrównać teren wokół domu, i ile ziemi potrzeba?

Teren wokół domu, musi zawierać spady minimum 5mm na każdy metr bieżący, aby woda z powierzchni działki spływała w kierunku ogrodzenia.
Jeżeli jest opaska z kostki wokół domu, teren trzeba dopasować do wysokości kostki, najlepiej jakby ziemia była 1cm niżej niż kostka, w przypadku trawnika sianego, oraz 2-3 cm w przypadku trawnika z rolki.
Jeżeli teren jest bardzo skomplikowany i występują wszędzie nierówności warto wspomóc się poziomicą oraz sznurkami, aby ułatwić sobie pracę.
Przyjęło się, że aby podnieść teren o określonej powierzchni i wysokości, powstał wzór za pomocą którego jesteśmy w stanie sprawdzić ile ziemi potrzebujemy na podniesienie i wyrównanie terenu.
Oto przykład, przyjmijmy, że mamy działkę o powierzchni 1000 m2 i chcemy ją podnieść o 10 cm, jak to obliczyć?
Zaczynamy od mnożenia: (1000 m2 x 0,10 cm = 100 m3 = 10 wywrotek) Warto wziąć pod uwagę 10% zapasu, gdyż ziemia podczas rozładunku i pracy sprzętu również osiada.

Kiedy przygotować teren pod trawnik ?

Przygotowanie terenu pod trawnik, można wykonać praktycznie przez cały rok, poza zimą gdzie temperatury są ujemne i ziemia jest zbyt twarda na przekopanie.
Kiedy teren mamy wyrównany i nawieziony, a chcemy tylko założyć trawnik z rolki lub siany, ale w następnym roku to warto przekopać działkę glebogryzarką przed samą zimą, aby zlikwidować chwasty i pozostałości w ziemi oraz przekopać drugi raz przed położeniem lub zasianiem trawnika najlepiej w marcu.
Wybierając opcję drugą decydujemy się na trawnik w tym samym sezonie, wtedy usługę przekopania glebogryzarką separacyjną wykonujemy tylko raz, przed przygotowaniem terenu.
Bardzo ważne, aby trawnik został założony możliwie jak najszybciej, i jak najszybciej podlewany, ponieważ w przypadku trawnika sianego, obrosną go szybko chwasty, a i tak nawet jak zachowamy zasady wysiania trawy zgodnie ze sztuką ogrodnictwa, to chwasty również mogą się pojawić tylko w mniejszej ilości.
Inaczej ma się sytuacja w przypadku trawnika z rolki, które nie posiada chwastów, ponieważ producent, go odpowiednio pielęgnował, aby cieszył oko potencjalnego nabywcy.

Jeżeli mój artykuł Cię w jakiś sposób zainspirował, i poszukujesz firmy która wykona taką usługę, to zapraszam do współpracy w zakładce kontakt. Możesz również przejść do zakładki nasze prace, aby zobaczyć, jak taka usługa wygląda krok po kroku. Do usłyszenia.

Mariusz Chałaj
Mariusz Chałajdoradca klienta
Tel. 511-271-938
kontakt@mariusztwojogrodnik.pl